[ Skočiť na obsah ] [ Skočiť na submenu ] [ Skočiť na novinky ]

NOVINKY

NOVINKY
späť

AKTUALITY: AUGUST 2017

26.08.2017, 12:09

 • Stránka OZ-SPK je v súčasnosti v rekonštukcii, ďakujeme za pochopenie.
 • S vedením Kynologického záchranného zboru SR pripravujeme druhé školenie pre členov z celého Slovenska. Najmä pre tých, ktorým sa nepodarilo prísť vo februári do Varína. Témami budú opäť teoretické a praktické zručnosti, ktoré je potrebné mať počas pátrania po hľadanej osobe. Súčasťou programu budú základy z oblasti psychológie a psychiatrie, správanie osôb s rôznymi typmi závislostí (drogy, alkohol, gamblerstvo), osobnosť samovrahov a dostatok pozornosti budeme venovať aj sebapoznaniu, prevencii vyhorenia a tímovej práci. Na odľahčenie náročnosti tém, bude aj dostatok interaktívnych cvičení. Predpokladaný termín je október 2017 v Bánovciach nad Bebravou. Certifikáty zabezpečíme aj absolventom prvého seminára
 • Aktuálne pripravujeme aj odborný seminár zameraný na policajnú sebaobranu a odborné školenie pre pedagogických pracovníkov drogovej prevencie.
 • V súčasnosti prebieha rokovanie s TV LUX, s ktorou plánujeme skvalitniť náš projekt „Poznaním k hodnotnému životu“. Plánujeme vytvoriť didaktickú pomôcku na DVD s dvoma témami. Jedna sa bude venovať bezpečiu seniorov a druhá marihuane a prevencii drogových závislostí.
 • Vzhľadom k tomu, že spolupracujeme s Kynologickým záchranným zborom Slovenskej republiky, zverejňujeme aj ich polročné vyhodnotenie: http://www.hlavnespravy.sk/…liky/1098980
 • Dňa 16. 8. 2017 riaditeľ OZ-SPK Bc. Miroslav Schlesinger opäť poskytoval spoluprácu Kynologickému záchrannému zboru SR počas pátracej akcie po nezvestnom otcovi štyroch detí.
 • Dňa 29. júla bol riaditeľ OZ-SPK, Bc. Miroslav Schlesinger naživo v Rádiu Regina. Reláciu si môžete vypočuť v archíve tu: http://www.rtvs.sk/…11363/738724
 • V súčasnosti sa pripravujú do tlače avizované brožúry s názvami „Rady (nielen) pre seniorov“ a „Rodinná príručka: Rady (nielen) pre rodičov“. Predpokladaný termín ich vydania je september 2017. Budú vydané v rámci realizácie projektu „Poznaním k hodnotnému životu“, ktorý finančne podporila Rada vlády SR pre prevenciu kriminality. Ich autorom je riaditeľ OZ-SPK.
 • V týchto dňoch pracujeme na ilustráciách rozprávkovej knihy s názvom „Anjel a smutná slnečnica“. Je to už pätnásta kniha, ktorej autorom je p. Schlesinger. Bude určená nielen pre deti a mládež, ale aj pre odborníkov, ktorí sa venujú arteterapii a biblioterapii. Ide o malú rozprávkovú knižku, ktorá je obsahovo podobná svetoznámej knihe „Malý princ“.
 • S obcou Kúty pripravujeme spoločnú realizáciu väčšieho projektu. Vyjadrili sme podporu zámeru, ktorého cieľom je vytvoriť v obci, pod záštitou starostu, krízové poradenské centrum. Jeho cieľom bude poskytovanie poradenstva a realizácia prevenčno-bezpečnostných programov pre obyvateľov Kútov. V prípade, že bude projekt podporený ďalšou dotáciou, obec tak (v spolupráci s našou organizáciou) zabezpečí prevenciu v celom mikroregióne. V praxi to bude znamenať prepojenie spolupráce medzi cca. 25. obcami.
 • V decembri vyšla riaditeľovi OZ-SPK jeho, v poradí už štrnásta publikácia s názvom „Začni žiť odznovahttp://www.oz-spk.sk/…nnost/knihy/?… V súčasnosti je k dispozícii už len posledných 40. kusov. Informácie o jeho ostatných knihách, nájdete na tomto odkaze: http://www.oz-spk.sk/…nnost/knihy/
detail: LETÁK COVID-19 detail: SPOLUPRÁCA - VÝBER AKCII